Ciekawe miejsca godne zwiedzania są nie tylko w dużych miastach. Można je znaleźć również na wsi. W ciepły letni dzień 10 sierpnia 2017 roku wybraliśmy się właśnie w odwiedziny do dwóch takich wiosek – do Bagna i Godzięcina.
W Bagnie zwiedziliśmy Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów. Mieści się ono w starannie odrestaurowanym, zabytkowym pałacu. Oprowadzał nas po nim jeden z kleryków, a jego ciekawa i barwna opowieść przybliżyła nam historię tego seminarium i jego dzień dzisiejszy. Seminarium otoczone jest urokliwym, zadbanym parkiem.
Z Bagna udaliśmy się do Godzięcina żeby zapoznać się ze słynną już pszczelarską ścieżką edukacyjną u państwa Danuty i Henryka Kamaszuków. Ich działalność to nie tylko hodowla pszczół, ale również stworzenie owej ścieżki edukacyjnej. Zwiedzając ją możemy poznać wiele ciekawych szczegółów dotyczących życia i pracy pszczół, ich pożytecznej roli w przyrodzie, dowiedzieć się jak powstaje miód. Na ścieżce można spotkać różne rzeźby o tematyce pszczelarskiej, bogato zdobione stare ule i sprzęt pszczelarski z dawnych lat. Teren ze ścieżką edukacyjną jest rozległy toteż rośnie na nim wiele gatunków drzew, krzewów, kwiatów i roślin miododajnych. Wszystkie te rośliny mają tabliczki informacyjne, jak w ogrodzie botanicznym.
Zwiedzaniu tej wspaniałej ścieżki pszczelarskiej towarzyszy opowieść państwa Kamaszuków o pszczołach, ich zwyczajach i tajnikach ich hodowli. Do pasieki w Godzięcinie przyjeżdżają wycieczki dzieci przedszkolnych i młodzieży szkolnej, jak również dorosłych, emerytów i indywidualnych zwiedzających. My byliśmy zauroczeni tym miejscem. Zwiedzanie zakończyliśmy przy ognisku z kiełbaskami.